Пакистанец нападнат во Куманово

Сподели со своите пријатели

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи во текот на раните утрински часови околу 1 часот, од Медицинскиот центар – Куманово до СВР Куманово било пријавено дека кај нив е донесено лице мигрант од Пакистан кој имал телесни повреди во пределот на главата, најверојатно нанесени од остар предмет.

Loading...

Медицинкисте лица веднаш му укажале помош на повредениот при што бил препратен во Клиничкиот центар во Скопје, а полицијата превзема мерки за целосно засчистување на случајот.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.