03.10.2019 00:52

Пацоли: Косово ќе биде дел од НАТО со поддршка на САД и ЕУ

Facebook Twitter Google+

Министерот за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли, на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров му порача дека Косово ќе биде членка на НАТО со поддршка на САД и Европа.

– Ова е нашата судбина, ова е наш бесплатен избор. Никој, а камоли Русија, не може да нè спречи во оваа стратешка цел што го чува нашиот регион – напиша Пацоли на својот официјален профил на Твитер.

Loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments