Овој згоден маж бил директор на основно училиште: Го разрешиле поради жешките објави

Сподели со своите пријатели

Конрадо Салазар е директор на училиште во Мексико кој не се двоуми да го покаже своето младо извајано тело на социјалните мрежи.

Loading...

Тоа бил и причина поради што бил сменет, па мајките на учениците остро протестираа, а кога ќе го видите ќе ви стане јасно зошто!

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Conrado Salazar (@conrado_salazar)

 

 

Конрадо Салазар е надежен млад човек кој ја презел позицијата директор на основно училиште во Мексико.

Мал број вработени во тоа училиште во Колима побарале и тој да им предава еден предмет на децата.

Сето тоа не било доволно кога се дознало дека младиот Салазар со задоволство го покажува своето тело на Инстаграм и ТикТок, кое го довел до совршенство преку напорните тренинзи во теретана.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Твитер го потврди протекувањето на податоци на 5,4 милиони профили

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Conrado Salazar (@conrado_salazar)

 

 

Овој директор потврди дека на Инстаграм го следат само 140.000 луѓе, иако од нив следи едвај 40.

Смета дека на училиште се однесува многу учтиво, а животот надвор од училиште е негова приватна работа.

Конрадо вежба многу и ја достигна посакуваната форма, па сака да објавува фотографии од своето тело и не гледа ништо лошо во тоа.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Conrado Salazar (@conrado_salazar)

 

Loading...

 

Самите фотографии не би биле сфатени како провокативни доколку на нив не се појави млад човек со извајано тело кој со задоволство ги покажува стомачните мускули, а кој е и директор на училиштето.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Неместо крпи, на плажа оставиле автомобил

Сето ова беше повеќе од доволно младиот Конрадо во рекордно време да биде отстранет од таа позиција.

Да беше Мексиканец со мустаќи со пивски стомак, веројатно немаше да биде голем проблем, но на овој начин привлече премногу внимание.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Conrado Salazar (@conrado_salazar)

 

 

Сепак, правдата беше на страната на згодниот директор бидејќи мајките на децата од училиштето остро се спротивставиле на смената на директорот.

Loading...

Се организирале и потпишале петиција со која згодниот директор побрзо го вратиле на работа отколку што бил отпуштен.

Мајките на учениците веројатно го имале на ум трудот што младиот Салазар го вложува во тоа училиште, предметот што им го предава на децата, а многумина претпоставуваат дека тој е спас за очите на мајките кои доаѓаат кај него поради немирните деца.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Криза? Ламборџини е распродадено до крајот на 2023 година

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Conrado Salazar (@conrado_salazar)

 

 

Конрадо се вратил на позицијата од која бил разрешен и продолжил редовно да објавува полуголи фотографии на интернет.

Loading...

Коментарите на мрежите беа многу оригинални.

– Само сакам моето дете да биде немирно –

– Кога и да одеше син ми да го види директорот, јас одев со него –

– Во мое време немаше вакви директори, ниту наставници.

Откако се вратил на работа, директорот почнал да објавува уште попровокативни фотографии.

Loading...

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Conrado Salazar (@conrado_salazar)