Овој стан чини 54 милиони евра и секако се наоѓа во Дубаи (фото)

Сподели со своите пријатели

Доколку сакате екстра луксузен стан, тогаш е најдобро да го побарате во Дубаи, затоа што тоа е пазар богат со недвижности, чии цени постојано растат. Со високите цени оди и екстраваганцијата.

Loading...

Меѓутоа, доколку барате баш во Дубаи ултра луксузен стан од 54 милиони евра, тој ќе биде достапен за купување за две години.

За така висока цена добивате околу 4.300 квадратни метри простор, односно пентахаус „ One at Palm Jumeirah“, кој ја носи титулата најскап стан во Обединетите Арапски Емирати.

Najskuplji-stan-u-UAE-6

Околу 2.700 квадратни метри припаѓаат на ентериерот, кад еимате седум спални соби и осум бањи, галерија, теретана, канцеларија, паркинг места и рпостор за работници, а останатиот просто е за балкон и базен. Исто така, со оваа цена е вклучен и поглед кон пристаринештото во Дубаи.

Инаку, „One at Palm Jumeirah“ е стамбен комплекс со 25 спратови и 90 луксузни резиденции, при што 40% од стамбените единици се продадени.

Najskuplji-stan-u-UAE-2

Заедничкит епогодности се затворени и отворени базени, теретана и спа центар, кино, ложа за љубителите на цигари, салон за убавина и јахтинг клуб.

Loading...

Najskuplji-stan-u-UAE-3

Доколку сте само заинтересирани за купување на овој стан, ќе мора бидете трпеливи. Продажбата се врши само на основа на покана.

Najskuplji-stan-u-UAE-5

Инаку, овој простор го има дизајнирано њујошркиот архитект Мишел Абоуд, либанскиот пејсажен архитект Владимиќ Ѓуровиќ и „ Super Potato“ од Јапонија, додека за изградбата се одговорни „Omniyat i Drake & Scull International“


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.