Овој „ѕвер на Мерцедес“ чини милион долари, а за тоа има добра причина (фото)

Сподели со своите пријатели

Mercedes-Benz G63 AMG е секако еден од најмоќните и најлуксузните теренци кои некогаш се пласирале на пазарот. Меѓутоа, за поедини купувачи тоа не е доволно. Тука настапува „ Inkas Group“, компанија која сигурно за само еден милион долари од овој теренец може да направи она што вие ќе го посакате.

Loading...

the-standard-mercedes-benz-g63-amg-is-insane-its-a-5600-pound-military-grade-off-roader-that-can-reach-60-mph-in-53-seconds

Специјалноста на оваа компанија од Торонто е од овие луксузни лимузини да прави најсигурни возила на светот, па не е ниту чудно што клиентите и се најмоќните луѓе во светот.

-inkas-the-maker-of-this-huron-armored-personnel-carrier-can-help-you-out

Mercedes-Benz G63 AMG во основната верзија делува импозантно. Тоа е џип со тежина од два и пол тони,со воено педигре и од 0 до 100 km/h може да достигне за неверојатни 5,3 секунди.

inkas-modifications-extend-much-further-than-just-looks-all-surfaces-on-the-suv--including-windows--have-been-armored-to-provide-protection-from-bullets-of-various-calibers

Конструкторите од Мерцедес дури направиле и монстум за шест тркала.

mercedes-has-even-built-a-monstrous-6x6-version-but-if-you-require-a-bit-more-heavy-metal-

Loading...

Меѓутоа кога овој мерцедес дојде до Inkas Group, тој се трансформира во оваа застрашувачка мат црна лимузина која пра’а јасна порака. За тие оние кои се прашуваат дали и возач оди со овој мерцедес, одговорот е ДА.

mercedes-benz-inkas-armored-limo-g63

Оваа канадска компанија освен моќниот изглед, на овој теренец му надоградува многу повеќе, а тоа е сигурност. Комплетниот автомобил е во целост имун на куршуми од различен калибар.

to-keep-the-g63-out-of-trouble-the-limo-is-equipped-with-a-slew-of-perimeter-security-cameras-now-thats-enough-protection-to-make-any-dictator-green-with-envy

Инкасовиот мерцедес е во состојба да издржи и бомбашки напад.

the-vehicle-floor-is-designed-to-withstand-the-detonation-of-a-pair-of-fragmentation-grenades

Срцето на оваа лимузина го претставува 5,5 литарскиот biturbo V8 агрегат кој испорачува 544 коњски сили.

getaway-power-for-the-g63-comes-courtesy-of-a-hand-built-55-liter-biturbo-v8-that-pumps-out-544-horsepower

Loading...

Во сировата верзија оваа непробојна лимузина изгледа причлично соголено.

though-the-hurons-interior-is-far-from-plush-

Меѓутоа, бидејќи овој автомобил е наменет за личности кои имаат навики на чист луксуз, така и внатрешноста се прилагодува на потребите.

-the-g63-limos-cabin-is-pretty-much-palatial-it-features-vast-quantities-of-fine-leather-and-wood-veneer-as-expected-for-a-car-of-this-price-point

Има мини бар, ЛЦД телевизор, специјални светла кои прават пријатна атмосфера, како и полнач за преносливи уреди доколку се задржите на пат.

it-is-also-equipped-with-a-satellite-tv-system-refrigerator-a-bar-and-a-speed-vault-quick-access-pistol-holder

Удобните кожни седишта се дел од страндардната понуда на компанијата.

all-of-the-g63s-luxury-and-security-features-can-be-controlled-by-its-passengers-through-an-integrated-ipad-mini-from-the-comfort-of-a-pair-captains-chairs

Loading...

Доколку сте во потрага по совршено збебедна патничка канцеларија ова е вистинската работа за вас.

in-case-of-emergency-the-trucks-indoor-exhaust-system-can-recirculate-the-air-inside-the-vehicle-in-one-minute-to-create-a-breathable-atmosphere--on-demand


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.