15.10.2019 12:58

Овие нијанси на кармин ќе бидат популарни оваа есен (ФОТО)


Овие нијанси на кармин би можеле да се видат на сите овогодишни ревии, во кои беа прикажани есенските и зимските сезони. Судејќи според реакциите, тие им се допаднале на голем број жени.

Темни пурпурни кармини, па дури и црни, ќе се видат во текот на целата оваа сезона многу често.

loading...

Ако сте обожавател на малку посилна и похрабра шминка, дошле вашите 5 минути.

Следните денови се резервирани за експериментирање со шминка, а фокусот е на усните.

Ако се одлучите за посилни нијанси, треба да го знаете ова. За да изгледаат убаво на усните, овие нијанси бараат претходна подготовка.

Следниве правила мора да се следат:

Пилингот е задолжителен пред да нанесете потемни нијанси. Ако површината не е мазна, ќе се појават какви било неправилности, како испукани и суви усни, што воопшто не изгледа привлечно.

Користете молив за усни за да ја дефинирате формата што е можно попрецизно.

Течните кармини се најдобрата опција затоа што тие ќе траат подолго на усните.

Остатокот од вашата шминка исто така треба да биде интензивен за да не изгледате бледо.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments