Овие хороскопски комбинации се идеални за брак

Сподели со своите пријатели

Ѕвездите исто така можат да обезбедат увид во долгорочните предвидувања на љубовните врски, како што е компатибилноста за брак.

И, иако краткорочната и долгорочната компатибилност можат да споделат некои вообичаени црти, како на пример дали вашите карактери добро функционираат, заедно со емоционална и сексуална врска, брачната компатибилност зема предвид дополнителни фактори.

Loading...

За да можат знаците да се совпаднат во бракот, тие мора да имаат заеднички елементи, како што се слични вредности, цели и начин на живот.

Иако секоја комбинација на хороскопски знаци е способна за среќен, здрав брак, за некои е полесно да го постигнат тоа.

 

 

Овен и Лав

Овие два знаци на огнот изгледаат како природни придружници. И Овенот и Лавот се трудат да уживаат во животот, а исто така бараат такви партнери, склони кон хедонизам.

Под владеењето на Марс, Овен носи страст во врската, додека Лав, под власт на Сонцето, носи разум и рамнотежа. Заедно тие се огнена комбинација која има големи шанси за траен брак.

Loading...

Бик и Јарец

Бикот со кој управува Венера е насочен кон создавање дом. Тоа е знак што сака да создаде најбезбеден и најлуксузен живот, а тие сонуваат да најдат личност со која тоа можат да го споделат.

Тука пристигнува Јарецот, знак што фантазира за безбедноста и партнерот со кого ќе гради живот. Кога овие два знака ќе се спојат, тие заедно се уште посилни и незапирливи.

Покрај тоа, им се насмевнува долгогодишна страст.

Близнаци и Вага

За двата знака, бракот е реализација на стравовите – оние во кои тие се „смируваат“ и се ограничени. Тие бараат постојана ментална стимулација и предизвици, а им треба партнер со кого ќе можат да зборуваат за сите теми. Ова е местото каде што тие совршено се надополнуваат.

На Вагата ѝ треба време да се наполни со енергија, што им дава можност на Близнаците да ги следат нивните интереси и страсти. Тоа е само еден вид рамнотежа што опишува колку добро функционира нивниот брак.

 

 

Loading...

Риба и Рак

Рибите се романтични и идеалисти во врска потполно се предаваат со цел да остварат љубовна фантазија за себе.

Поради ова, тие раскинуваат со скршено срце, но имаат најмалку шанси тоа да им се случи со Ракот. Тие кријат ранлива личност зад нивната заштитна маска, нешто што можат да го разберат емотивните Риби.

Бракот на овие два знака е полн со нежност и меѓусебна поврзаност.

Девица и Бик

Loading...

На Девиците им е тешко да најдат партнер кој ќе одговара според нивните стандарди и кој може да издржи конструктивна критика.

Бикот е тврдоглав и доволно самоуверен за да остане верен на самиот себе. Покрај тоа, Бик во Девица може да разбуди квалитети што таа дури и не знаела дека ги има.

Партнер кој ви помага да бидете најдобри? Тоа е она што го сакате до вас цел живот. Затоа тие се идеална комбинација.

Скорпија и Јарец

Скорпијата, со која управува Плутон, генерално е доминантен партнер во повеќето односи, но кога ќе се сретне со Јарецот, открива дека тој всушност е најсреќен во однос на балансираната динамика на моќта.

Loading...

Ова е затоа што Јарецот управува со Сатурн и има своја енергија што ја покренува.

Она што ги приближува особено е фактот дека Јарецот ја има енергијата поради која Скорпијата е подготвена да му верува, да се отвори и да се препушти, а тоа ретко го прави.

Нивната врска изобилува со страст.

 

Loading...

 

Стрелец и Водолија

Кога огнениот Стрелец ќе се сретне со Водолија, тие го разгоруваат пламенот на она што ги прави уникатни, наместо да се обидат да ја скротат нивната индивидуалност.

Двата лика ја сакаат слободата и им треба многу простор за да бидат такви што се. Затоа, тие наоѓаат партнер едни во други кои ќе го разберат тоа. Ќе траат долго и заедно ќе патуваат низ брачните води.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *