Овие две локации во Куманово денеска без вода

Сподели со своите пријатели

Без вода денеска во Куманово ќе бидат две локации, поради дефекти на водоводната мрежа.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи станува збор за улицата „11ти Ноември“ и населбата Бедиње.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


Leave a Reply