13.06.2018 00:27

Овие два хороскопски знаци до крајот на јуни ќе си пронајдат „сродна душа“

Facebook Twitter Google+

Ако долго си присакувате љубов, бидете подготвени овој јуни ќе ви донесе љубов сосема сигурно, барем ако сте припадник на некој од овие два знаци.

Значи, доколку сте рак или јарец, отворете ги срцата – ви прситгнува сродната душа во прегратка.

РАК

Раковите во почетокот на јуни ќе се препородат, ќе зрачат со позитивна енергија и сексапил, но и нивните емоции и чсутва ќе бидат поинтензивни. Ако веќе сте во врска овој период ќе биде оној во кој ќе ги доживеете најубавите момент, а ако сакате да го проширите семејството или да основате брачна заедница, тогаш ова е вистинското време.

 

loading...

 

Слободните ракови почетокот на месецот имаат судбоносна љубов на некоја забава или излегувае. Можно е да дојде до љубов и преку работа, но внимавајте – таа личност може да биде многу комплицирана, може да се случи тоа да биде некој кој ви е надреден или многу важен.

Полниот месец од вашето поле на врска и брак, на 28. јуни ви носи кулминација, разрешување на некои случувања или љубовни ситауции, но и официјализирање на врските.

ЈАРЕЦ

За јарецот јуни ќе биде можеби и пресуден месец кога станува збор за љубовта, затоа што многу работи ќе успеат да ги решат и конечно коцките ќе почнуваат да се сложуваат. Венера од астролошлко поле на односи и љубов кон почетокот на јуни носи мирна и романтична енергија, особено за јарците кои се во врска, но и сите оние кои имале проблеми во односите ќе успеат да ги разрешат или преку нив ќе стават точка за свое добро.

 

 

По 14. јуни, кога Венера преминува во знакот на лавот и во вашето астролошко поле на страст, емоција и карма, ќе следуваат многу случувања на полето на љубовта кои ќе го променат текот на вашата судбина. Периодот од 16. до 27. јуни ќе биде многу турбулентен кога се работи за емоциите.

Слободните јарци треба да имаат на ум дека многу веројатно ќе сретнат кармичка љубов со личност во знакот рак, риба или бик, а тоа може да биде интересен, но и многу предизвикувачки однос.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments