Овие 3 хороскопски знаци се најљубоморни

Сподели со своите пријатели

Љубомората се јавува кога еден од партнерите се чувствува загрозен. Покрај тоа, тоа подразбира различни, понекогаш посилни, понекогаш послаби реакцииЛуѓето родени во овие хороскопски знаци се крајно љубоморни.

Loading...

Скорпија

Овој факт не е изненадувачки, бидејќи во повеќето случаи тие се крајно посесивни кога станува збор за љубовта. Скорпиите се најдобар пример за екстремни љубоморни сцени и испади во јавноста.

Тие едноставно не можат да го контролираат ова чувство и на самата помисла дека нивниот партнер може да биде неверен, ја губат контролата врз себе и не бегаат од последиците. Значи, не станува збор само за безопасна љубомора што создава чувство на печење во стомакот, туку за вистинска директна воена игра на страст, возбуда, интриги и љубоморни сцени.

 

 

Љубомората на Шкорпија понекогаш служи како афродизијак, бидејќи чувствуваат неверојатна привлечност кон личност за која другите покажуваат интерес. Тие, како што покажува практиката, се толку театарски што многу често прават сцена љубоморна како оние во филмовите.

Loading...

Бик

Биковите често знаат да бидат премногу заштитнички, и затоа љубоморни. Сакаат да присвојуваат работи, а често и луѓе, па затоа тешко го прифаќаат фактот дека нешто не е или не може да биде нивно.

Речиси во секунда, темнината паѓа врз нивните очи и ги обзема чувството на љубомора кога мислат дека некој „фрлил око“ на нешто што е „нивно“. Во тие моменти, залуден е секој обид да ги убедиме дека не се во право.

Биковите, од друга страна, се исклучително лојални луѓе. Тие не дозволуваат никој да ги допре и да ги погледне нивните, но исто така, тие не гледаат или допираат туѓи луѓе. Значи без флертување, споделување и слично – исклучиво и само фер -плеј.

 

 

Лав

Loading...

Лавовите се многу горди на себе и на се што прават, вклучувајќи ја и љубовната врска што ја градат. Нивното пренагласено его не им дозволува да бидат повредени, па понекогаш опсесивно бараат докази за изневерување и лаги од партнерот.

Ако лавот чувствува дека работите зад неговиот грб, тој никогаш нема да си прости (затоа што не открил на време), а потоа и вие. Кај нив, се се врти околу прашањето за делови, за кои тој смета дека се неприкосновени. Иако понекогаш реагира многу насилно и нетактично, во повеќето случаи демне од страна и се обидува да ја надмине љубомората што го обзема.