Оваа зграда има внатрешни балкони, а постои само едно објаснуање зошто е така (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Корисничка  на TikTok била шокирана откако видела тераси во внатрешноста на зградата.Рејл останала во студентскиот стан на една пријателка, но таму наишла на откритија што ја шокирале.

Loading...

Имено, таа таму видела комплекс со внатрешни тераси.

Видеото од ходникот е објавено на TikTok, а на него се гледаат становите над кои има тераси. Она што е невообичаено е дека терасите се внатре во зградата.

Рејчел признала дека никогаш не видела вакво нешто, па напишала дека ова е „најчудниот комплекс што некогаш го видела“.

Видеото привлече големо внимание, а многу корисници го споделуваат истото .

Причината  зошто има затворени балкони е дека „некои простории немаат прозорци и очигледно тоа не ги исполнува правилата за заштита од пожари“.

Додавањето балкон е во ред бидејќи „ако има пожар, луѓето можат да скокаат од балконот“, пренесува Independent.

 

Loading...
@rayyy.of_sunshine

??? just so weird #scary #fyp #viral #abandoned #virginiatech

♬ Amityville Horror – Scary Halloween Sound Effects – Halloween Sound Effects