Оваа Украинка ја нема скратено косата дури 30 години (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Нејзината должина сега е 195 сантиметри, а неодамна откри дека не е единствената во семејството која има толку долга коса.

Loading...

Мајката на две деца од Одеса, Украина, тврди дека не ја скратила косата во последните 30 години, но дека следела строга рутина за нега на коса за да ја одржува здрава и сјајна.

Се чини дека таа им ја пренела истата рутина на своите две ќерки, бидејќи нејзиното последно видео покажува како трите се чешлаат.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by 💙Алёна Кравченко💛 (@alona__kravchenko)

 

За да спречи кршење или расцепување на врвовите, таа се воздржува да ја чешла косата додека е мокра и користи маски за коса и ја масира главата за да и изгледа косата мазна.

 

Loading...

 

Фановите уживаа во гледањето на снимката и го молеа Алон да објави повеќе видеа. „Три прекрасни златни бранови“, напиша едната, а другата вели: „Прекрасно изгледаш со таа прекрасна, уредна, долга коса. Русокосата убавица откри и некои од најчудните коментари што ги добила од своите обожаватели.

 

 

„Кога луѓето ќе ја видат должината на мојата коса, не можат да го сокријат својот ентузијазам и емоции, таа е многу убава. Исто така, многумина доаѓаат и кажуваат колку е необично и убаво денес. Моите придружници се најдобри и секогаш ме воодушевуваат со позитивни и добри коментари кои ми ги испраќаат. Најнеобичните коментари беа поврзани со барањето да ја мирисам косата“, откри Алона.