26.04.2019 11:39

Оваа шимпанза знае да користи интернет (ВИДЕО)


Неверојатна видео снимка се појави на интернет, на која се гледа како шимпанза гледа фотографии и видео клипови на социјалната мрежа Инстаграм.

Не само што ги набљудува, туку и со својот прст, бира кои од понудените ќе ги гледа и со каков интерес.

loading...

Најмногу се задржала на видео клиповите на кои се наоѓаат нејзините роднини и тоа оној на кој шимпанза се прегрнува со човек.

Фото: Скриншот


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments