Ова семејство за домашен миленик си има тигрица (видео)

Сподели со своите пријатели

Одгледувањето на егзотични домашни миленици одамна стана тренд, но малку се оние кои се осмелуваат да живеат под ист кров со опасна дива мачка.

Loading...

Ери Маркес Боргес е човекот кој бил згрозен кога видел како тигрицата Нејара била третирана во циркус. Таа била дресирана да оди по јаже, а вработените во циркусот не се однесувале најдобро кон неа. Ери тогаш одлучил да го вдоми оваа животно и да и пружи кров над главата.

Бразилското семејство ги шокирало своите соседи кога одлучило да започне да одгледува тигар како домашен миленик.

tigar-1449611432-800329

Убавата тигрица денес живее со семјеството Боригес, како рамноправен член со останатите.

Инаку, тие имаат и мало куче чивава кое одлично се вклопува со својата голема другарка Нејара. Семејството тврди дека уживаат со својот необичен миленик како и да не е диво животно.

Никогаш не покажала знаци на агресивност, редовно јаде на масата, децата ја јаваат, а сака и да плива во базен.

Малку се оние кои би помислиле дека такво нешто всушност е можно.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.