Oва се врвните правила за успешна АКЦИЈА во кревет: ВЕЖБАЈТЕ, САКАЈТЕ СЕ, ЕКПЕРИМЕНТИРАЈТЕ, ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД СРТЕСОТ

Сподели со своите пријатели

После некое време, сексот станува рутина или се губите во куп валкани алишта, неизмиени садови и сметки за струја, бензин, вода… Не се откажувајте! Еве неколку чекори што ќе ги разгорат страстите во вашата спална соба.

Loading...

 

 

1. Стрес и емотивна врска

Не третирајте го сексот како чиста вежба за телесно задоволство. Можеби тоа е цел само по себе кога сте соло, но штом имате партнер до вас, сексот добива сосема нова димензија. Станува начин да ја подобрите вашата врска и да постигнете емотивна врска.

Нека водењето љубов е подеднакво романтично и возбудливо: потенцирајте ја атмосферата со свеќи, лесна музика, фина вечера и некои масажи. Вистинскиот вовед во сексуалните активности е поважен од самиот секс затоа што ќе создаде чувство на желба и сигурност.

2. Мастурбирајте

Loading...

Вуди Ален рече дека мастурбацијата е секс со некој што го сакаш. Додека многу луѓе ја свртуваат главата кон мастурбација кога се во сексуално функционална врска, нема потреба да се откажуваат од овој дел од нивната сексуалност.

Мастурбацијата може да го подобри вашиот сексуален живот и да го направи поздрав. Вклучете ја во предиграта, истражете што сакате и колку далеку сакате да одите. Контролирајте ја вашата возбуда за да ги продолжите секси игрите во спалната соба.

 

 

3. Останете во форма!

Не мислиме дека ќе заборавите што треба да правите во сексот, туку вашата физичка подготвеност. Фитнес-експерти препорачуваат кардио вежби како трчање, возење велосипед, орбитрек или пливање. Ќе го подобрите протокот на крв и што е најважно, ќе ја зголемите вашата издржливост. Станете маратонец!

4. Експериментирајте и почитувајте ги границите

Loading...

После некое време, сексот станува рутина, а ако додадете силни обврски и деца, тогаш немате многу време, сила или желба за малку акција. Бидете отворени за желбата на вашиот партнер да експериментира, можеби ви се допаѓаат истите скриени желби и фантазии.

Се разбира, претходно зборувајте за тоа што се случува во вашата глава. Поставете граници и не притискајте! Ако една личност навистина не сака да направи нешто, силното убедување и досада нема да му помогнат да се предомисли.

Направете секс избор, а не обврска што ја чувствувате обврзана да ја исполните. Сепак, тој е поврзан со почит и љубов, пренесуваат медиумите.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *