Ова се најубавите пораки за осми март! Изненадете ги дамите!

Сподели со своите пријатели

Ден на жената – ден на нашите мајки, тетки, баби, жени, сестри, сите припаднички на понежниот и поубавиот пол.

Loading...

Ден кога тие се горди што се жени и го слават 8 март, иако многумина мислат дека за убав гест не е потребно да се чека овој ден и дека секој ден може да биде повод за мало и пријатно изненадување.

Подолу можете да најдете некои од предлозите за честитки за 8 март.

 

 

Најубавите пораки за 8 март

– Денес не е ден како кој било друг, денес е ден да ти го посветам целото мое внимание. И колку што те сакам, сè уште не можам да ти се оддолжам за целата љубов. Среќа е твојата насмевка на твоето лице, кога си со мене и со твоето семејство. Те сакаме мамо, среќен 8 март!

Loading...

– Ние секогаш сме се поддржувале едни со други за да постигнеме сè за што сонувавме. Ти благодарам за секое охрабрување од ден на ден, нека си среќна и весела и нека ти се оствари секој сон. Среќен 8ми март.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Снаа подготвила ручек со печурки, па ги отрула свекорот и свекрвата

– Среќен ден на жената, драга мајко, сакам никогаш да не бидеш сама, сакам да ги оствариш сите твои соништа, и стари и нови. Ти посакувам се најдобро во животот и да дочекаш сто години.

 

 

– Жената е нежна а сепак силна, без разлика дали е мајка, сестра или баба. Треба да се сака секој момент, тоа убаво суштество се вика жена. И ти си толку силна и нежна, затоа си неизмерно драга. Среќен 8ми март!

– Мајката е една и вреди да се вложи секој напор. Не е само вашиот ден денес, затоа што си посебена за мене. Ти благодарам за сè што правиш за мене, ти благодарам што беше пример на сите други жени. Среќен ден на жените!

– Ако сум горд на нешто што ќе го прославам денес, тоа е заради тебе, мајко, знај! Ти си добра, вредна и успешна, те поддржувам во сè, само продолжи така. Те сакам и среќен 8ми март!

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Бебе за прв пат проба пица, нејзината реакција воодушеви милиони

– Мајко, ти си ми најмила на овој свет, толку драга и мила, право богатство, ќе те сакам засекогаш, затоа биди среќна и здрава за мене. Среќен Ден на жената!

– Со оваа порака, сакам да ти го честитам овој ден, биди силна, среќна и насмеана. И кога ќе дојдат лоши моменти, надмини ги сите, нема потреба да ти кажувам колку верувам во тебе. Знам дека не е лесно, но ти си жена, лавица, упорна во битка. Среќен ден на жените!

 

 

– Ова е само еден од деновите кога ќе те известам дека си посебна. И секогаш е вистинското време за мало изненадување. Твојата насмевка ми значи најмногу, сјае со добрина и привлекува добро. Среќен 8ми март!

– Ти си мајка, пријател, другар, што и да е, ти си пример за вистинска жена за мене. Секогаш биди горда на тоа каја си и со што си достигнале таму каде што сте. Горд сум што можам да бидам наречен твој син, и уште повеќе сум горд што си ми мајка. Среќен,  8 март мамо и Денот на жената!

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Верувале или не може да се живее во 8 квадрати и тоа изгледа вака! (ВИДЕО)

 

Loading...

 

– Ти благодарам, драга мајко, што си со мене и со вешта насмевка се грижиш за своите крилја, за тоа среќно детство и оние безгрижни денови, оваа порака е мала за да вметне сè во неа. Среќен 8ми март!

– Ти си столбот на ова семејство, силна како карпа, уживај во овој ден, горда што сте жена. Никој нема баба како тебе, сакам да ти кажам дека си најдобра. Среќен 8ми март.

– Денес е ден за припадничките на понежниот пол, ден за поддршка од драги луѓе и љубов од соништата. Не можам со зборови да опишам колку ми значиш, не само со убавина, туку и зрачиш со добрина. Јас сум горд на тебе секој момент, среќен 8ми март, среќен Ден на жената!

 

Loading...

Photo by Robert Stokoe from Pexels