Ова се најопасните држави во светот (видео)

Сподели со своите пријатели

За одмор и рекреација луѓето претежно избираат мирни и убави локации, па затоа овие избегнувајте ги, затоа што тоа не се мирни локации.

Loading...

Пред некое време пишувавме кои се најбезбедните и каде да патувате, а доколку се одлучите знајте дека овие десет земји се најризични за патување и затоа внимавајте доколку сепак ве нанесе патот во нив.

  1. Хуарес Вали, Мексико
  2. Јунгас Роуд, Боливија
  3. Истанбул, Турција
  4. Езерото Киву
  5. Сан Педро Сула, Хондурас
  6. Ила да Кемада Гранде (Змиските острови)
  7. Планината Хуа, Кина
  8. Пустината Данакил, Етиопија
  9. Мајак, Русија
  10. Камден, Америка

Погледнете го видеото и ќе знаете за какви земји всушност станува збор.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.