Ова се најлоши работи што можете да ги направите на првиот љубовен состанок

Сподели со своите пријатели

Повеќето луѓе на првиот состанок се концентрирани на впечатокот што ќе го остават, и иако тоа не треба да се оптоварува, експертите велат дека некои работи воопшто не треба да функционираат, туку на првиот состанок заедно; затоа што веднаш ќе ги одбие сите, пишува Метро.

Loading...

Истражувањето спроведено од Casino Guardian покажа дека најлошото нешто што може да се направи на првиот состанок е арогантно да им се обраќа на келнерите (20%), да доцни (17%) и да зборува само за себе (15%).

Исто така, се покажа дека се уште се разговара за плаќање на сметката, а 12% од луѓето велат дека одбиваат кога вториот инсистира сметката да се подели. Сепак, се чини дека тука нема правила бидејќи еден од десет испитаници ги отфрла ако другата личност на датумот воопшто не понуди сплит сметка, додека другите би биле одбиени од партнер кој нарачува само најевтините ставки од менито.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Жена го тужела сопругот затоа што не ја однел на аеродром: „Имав трошок“

 

 

Исто така, секој десетти човек губи интерес ако партнерот инсистира да нарача храна или пијалок во нивно име, без воопшто да ги праша што сака. Кога станува збор за работите што испитаниците ги направиле на нивните состаноци и зажалиле, резултатите покажуваат дека 15% од нив го нарекле партнерот со погрешно име, додека 8% дури и го заборавиле името на личноста со која излегувале и повторно се посрамотиле да прашаат .

Исто така, еден од десет испитаници признава дека му дал бакшиш на келнерот само за да го импресионира партнерот, а неколку од нив по состанокот им напишале на пријателите што мислат за личноста со која се забавувале и случајно и ја испратиле на личноста за која пишувале.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во таксито му влезе пријател кој не го видел 20 години: Емотивната сцена воодушеви милиони (ВИДЕО)

 

 

Но, она што најмногу изненадува е фактот дека повеќето од овие работи можат да се надминат само ако личноста изгледа добро, имено, доколку сте привлечни, според истражувањата, поголема е веројатноста да се извлечете со некое од овие однесувања на состанок, а дури 62% од испитаниците велат дека полесно ќе заборавите некои од овие грешки доколку некоја личност е убав.

Истражувањето покажало и дека на мажите со тетоважи може повеќе да им се прости, односно дека мажите со тетоважи се за 22% попривлечни за жените од оние без тетоважи.