Ова се фетишите на сите хороскопските знаци кои ги доведуваат до лудило

Сподели со своите пријатели

Врзување, костими, секс играчки… – големи се шансите барем еднаш да сте помислиле на некои од овие фетиши, ако веќе не сте ги пробале или не сте ги практикувале редовно.

Loading...

Доколку не ви се допаднало, можно е да сте пробале погрешна „игра“.

Ѕвездите точно знаат кој фетиш е создаден за вас и со кој ќе доживеете невиден врв.

ОВЕН

Овните се природни лидери, што ги прави и доминантни во врските. Сакаат да имаат контрола во спалната соба и уживаат во гледањето на нивните партнери како ги слушаат сите нивни каприци и заповеди.

 

 

Loading...

БИК

Желбата за стабилност која природно ја има Бикот значи дека има некаква контрола во сексот. Многу е веројатно дека сакаат да бидат врзани, по можност со свила.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

БЛИЗНАЦИ

Близнаците сакаат спонтаност и малку уживаат во опасноста. Така, сексот „набрзина“ на јавно место најверојатно ќе ги задоволи нивните потреби.

РАК

Раковите се многу чувствителни и уживаат да му се предаваат на партнерот без двоумење, во целосна послушност. Сакаат да им кажуваат што да прават и уживаат да ги следат „наредбите“ на партнерот.

 

Loading...

 

ЛАВ

Лавовите се исклучително креативни. Тие имаат способност да „влегуваат“ во сосема различни улоги и да смислуваат грст секси сценарија, а сето тоа со употреба на „непослушни“ костими и реквизити. Ова ги излудува.

ДЕВИЦА

Девиците сакаат ред и дисциплина, организација и строги правила. Сите отстапуваат од наведеното барање за казна. Така и во сексот ќе ценат малку полесни (или малку посилни) шлаканици.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

ВАГА

Вагите се опуштени и забавни, но најмногу уживаат кога ќе донесат играчка (или три) во спалната соба, која секогаш ќе најдат поимагинативен начин да ја користат.

 

Loading...

 

СКОРПИЈА

Скорпиите се вредни работници кои често акумулираат стрес и напнатост во телото. А она што им помага целосно да се опуштат е оралниот секс. Тие подеднакво сакаат да го обезбедуваат и примаат.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците се желни за авантури, слободоумни зависници од адреналин кои сакаат да испробуваат нови партнери и врски, па затоа уживаат во групен секс и полигамни врски.

Loading...

ЈАРЕЦ

Јарците имаат омилен фетиш, а тоа се стапалата. Овој дел од телото кој многумина го запоставуваат е зона на најголемо задоволство за Јарците. Гордост, нивните партнери се чувствуваат божествено кога гледаат обожување во очите на Јарецот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за вторник, 27 февруари

 

 

Loading...

ВОДОЛИЈА

Водолијата е интелектуалец, па „валканиот шепот“ во креветот е идеален за нив. Сакаат да слушаат за најдлабоките фантазии на партнерот и не им пречи ако се зборливи во кревет, кога јасно кажуваат што сакаат и очекуваат… Се додека тоа не е нешто што е дури и за слободоумна Водолија“.

РИБИ

Рибите се воден знак, исклучително сензуален. Ја сакаат топлата вода која им тече по телото и нежно ги гали, па не е чудно што за нив сексот под туш, када, базен, море и слично е вистинско уживање. Ако на тоа се додаде и сензуалното „миење“ на телото со сунѓер…неизмерно ќе ужива, пишува Мондо.