Ова се десетте најубави плажи според корисниците на Tripadvisor (фото)

Сподели со своите пријатели

Корисниците на ”Tripadvisor” ги избраа десетте најдобри плажи на светот. Освен две, една во Грција, а една во Италија, сите останати плажи се далеку од нас, а најубавата се наоѓа на одалечениот бразилски остров, Фернандо де Нороња.

Loading...

Блескавата титула за најубава плажа ја доби плажата Баја до Санчо, и тоа по вторпат.

Конечната листа изгледа вака:

 

 10 najboljih svjetskih plaža

Елафониси, Грција

 10 najboljih svjetskih plaža

Плажа Whitehaven , Whitsundey остров, Австралија

Loading...

 10 najboljih svjetskih plaža

Плажа Фламенко, Кулерба, Порторико

 10 najboljih svjetskih plaža

Бела плажа, Боракај, Филипини

 10 najboljih svjetskih plaža

Ансе Лацио, Остров Праслин, Сејшели

 10 najboljih svjetskih plaža

Playa de Ses Illetes, Форментура, Шпанија

Loading...

 10 najboljih svjetskih plaža

Плажа Парадизо, Кајо Ларго, Куба

 10 najboljih svjetskih plaža

Плажа Рабит, Лампедуза, Италија

 10 najboljih svjetskih plaža

Грејс беј, Провиденцијалес, Турција

 10 najboljih svjetskih plaža

Баја до Санчо, Фернандо де Нороња, Бразил

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.