Ова се 10-те неверојатни секс рекорди (фото)

Сподели со своите пријатели

Сексот е тема која ги интересира сите луѓе, а постои и список на рекорди на тоа поле – било да се работи за бројот на децата, големината на гениталиите или пак неверојатно способните луѓе.

Loading...

Најголемиот пенис изнесува 34,1 сантиметри

dzon-falkon-1449429803-798705

Американскиот актер и писател Џон Фалкон службено е маж со најдолгиот пенис кој во опуштена состојба изнесува 24,3 сантиметри, додека во ерекција има неверојатни 34,2 сантиметри. Фалкон вели дека е бисексуалец, а светската слава ја привлекол со документарец во БиБиСи во кој се појавил, наречен „World biggest penis“. Добил бројни понуди од порнографската индустрија, кои сепак не ги прифатил.

Најголемта вагина на светот е 48 сантиметри

Иако не постои службен рекорд, како оној проверениот го држи вагината на Ана Свон од Шкотска, која живеела во 19 век. Бидејќи вагината не е едноставно да се измери, таа одприлика се одредува според опсегот на главата на детето при породувањето. Ана, која била висока 233 сантиметри, со својот сопруг со слична величинанастапувала по циркуси. Родила дете тешко 12 килограми, а имало обем на глава од неверојатни 48,3 сантиметри.

Жената која родила најмногу деца – дури 69

Валентина Василијева од малото село Шуја во Русија службено е жена која родила најмногу деца. Имено, таа и нејзиниот сопруг имаат 16 пара близнаци, седум пара тројки четири шара четворки родени во период од 1725 до 1765 година. Мајката која има најмногу деца, ни никогаш не родила близнаци е Леонтина Албина од Романија, која родила 18 пати.

Loading...

Млаз на ејалукација кој летал 579 сантиметри

Хорст Шлуц постигнал неверојатен рекорд откако службено се мери „шприцањето“ сперма од пет метри и 79 сантиметри при ејакулација. Исто така, тој го држи и рекордот за најголема тежина, брзина и густина на сперма при ејакулација.

Најстарата проститутка има 82 години

Проституцијата општо е позната како најстарата професија во светот, но со неа обично се занимваат младите жени. Исклучок и рекорди измеѓу сексуалните работници е 82-годишната проститутка во Тајба, која е на улицата и меѓу полицајците позната под името „Баба“. Во професијата влегла со 42 години, откако нејзиниот маж починал, а вели дека своите услуги ги наплаќа помалку од другите.

Најголемите оргии со 240 парови

3

Јапонците успешно го поставија новиот рекорд со 250 мажи и 250 жени кои прифатиле секс во исто веме и на исто место со останатите. Во тие оргии секоја поза и секој сексуален чин бил резултат на коиреографија, а сите 250 парови претходно биле тестирани на полови болести. Целиот настан е снимен и постои на ДВД.

Секс со 1919 мажи во еден ден

Loading...

lisa-1449429552-798699

 

Лиса Сперекс е позната американска поргно актерка која одлучила да го привлече вниманието на јавноста со оборување на бизарниот рекорд – секос со што поголем број на мажи во еден ден. Рекордот е псотавен во 2004 година на полска секс-конвенција, како дел од Третото светско генг-бенг натпреварување.

Мастурбирал 10 часа

Мажот под името Месанбоу Сато во 2009 година на Превенството во мастурбирање во рамките на Секс конвенцијата во Сан Франциско мастурбирал 10 часа. Неговата игра со самиот себе траела цели девет часа и 58 минути, а претходниот рекорд бил девет часа и 33 минути.

Најсилната вагина на светот

Тататја Кожевникова, 42-годишна државјанка на Русија е жената која го држи рекордот за најсилна вагина. Таа со своите гениталии подига 14 килограми, а својата вештина ја стекнала во Кегеловите вежби по породувањето.

Најстариот татко во светот

Loading...

nanu-ram-1449429271-798695

Неговото последно дете се родило во 21 век, а тој е фармерот Нану Рам Јоги од Индија. Детето го значнал со својата четврта жена во 90-та година од животот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.