Ова се 10-те најевтини европски дестинации (фото)

Сподели со своите пријатели

Според истражувањето на британската компанија „Post office“, ова се најевтините туристички дестинации во Европа за 2015 година.

Loading...

Градовите се рангирани на основа на вкупната цена на сместување во хотел со три ѕвездички, вечера за двајца во која е вклучено вино, пиење како кафе, како и тури разгледување и градски превоз.

Пред Мадрид, Берлин и Истанбул, кои се на 11, 12 и 13-то место, се наоѓаат следните најевтини градови за посета во оваа година:

10. Стразбург, Франција (233 евра)

стразбург

 

9. Краков, Полска (199 евра)

краков

Loading...

 

8. Лисабон, Португалија (195 евра)

lisabon

 

7.Прага, Република Чешка (195 евра)

прага

 

6. Дубровник, Хрватска (191 евра)

Loading...

дубровник

 

5. Атина, Грција (180 евра)

атина

 

4. Талин, Естонија (180 евра)

талин

 

Loading...

3. Рига, Летонија (165 евра)

рига

 

2. Будимпешта, Унгарија (165 евра)

будимпешта

 

Loading...

1. Вилнус, Литванија (137 евра)

вилнус


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.