Ова е настапот со кој Марио Арангеловски ги освои симпатиите во Бугарија (видео)

Сподели со своите пријатели

22-годишниот Марио Арангеловски од Куманово вчеравечер се појави на бугарската верзија на талент шоуто „Икс Фактор“ каде се претстави со песната „Here without you baby“ и ги освои симпатиите на тамошната публика и жири.

Четворицата членови на жири комисијата му ги дадоа гласовите и тој продолжува да се натпреварува во понатамошната етапа на шоуто.

Како изгледаше неговиот настап проследете во следното видео:

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.