16.04.2019 15:15

Ова е најубавата Русинка за 2019 година (ВИДЕО)


Во концертната сала во Барвихи, елитниот дел на руската престолнина, одржана е финална церемонија за Избор за мис Русија.

Круната од бело злато е предадена на победничката Алина Сањко од Азова. Оваа девојка студира архитектура и сака поезија.

loading...

На патот кон титулата, кандидатките минале многу тестови, натпревари за таленти, носење народна носија, натпреварување во знаење и секако дефиле во костими за капење.

Алина ќе ја претставува Русија на меѓународното натпрварување за убавина.

Одржан избор за најлепшу Рускињу

Синоћ је одржан избор за најлепшу Рускињу. Ко је победио и како је све изгледало? Погледајте!

Публикувахте от Sputnik Србијa в Неделя, 14 април 2019 г.

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments