Ова е најубавата Русинка за 2019 година (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во концертната сала во Барвихи, елитниот дел на руската престолнина, одржана е финална церемонија за Избор за мис Русија.

Loading...

Круната од бело злато е предадена на победничката Алина Сањко од Азова. Оваа девојка студира архитектура и сака поезија.

На патот кон титулата, кандидатките минале многу тестови, натпревари за таленти, носење народна носија, натпреварување во знаење и секако дефиле во костими за капење.

Алина ќе ја претставува Русија на меѓународното натпрварување за убавина.

Одржан избор за најлепшу Рускињу

Синоћ је одржан избор за најлепшу Рускињу. Ко је победио и како је све изгледало? Погледајте!

Публикувахте от Sputnik Србијa в Неделя, 14 април 2019 г.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *