Ова е најсексипилниот маж за 2015 година (фото)

Сподели со своите пријатели

Магазинот „People“ за најсепскипилен маж во 2015 година го именуваше англискиот фудбалски репрезентативец Дејвид Бекам.

Loading...

Иако има веќе 40 години, Бекам е симбол за сексипилен маж полни две децении. Дејвид Бекам е глобална ѕвезда, поранешен фудбалер кој и по завршување на спортската кариера е во центарот на вниманието на светската јавност.

Никогаш за себе не сум сметал дека сум атрактивен и привлачен – скромно изјавил Бекам.

На 18 години ја започнал својата фудбалска кариера во Манчестер Јунајтер, а подоцна преминал во Реал Мадрид, додека кариерата ја завршува во САД во рамките на екипата Лос Анџелес Галакси.

David-Beckham-HM-2015-Photo-Shoot-004-800x1030

Во брак е со Викторија Бекам, поранешна пејачка, која моментално е моден дизајнер и модел, како и симбол за една од најубавите жени во светот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.