29.04.2019 12:15

Ова е најголемиот лав во светот (ВИДЕО)


Коди Ентл на својот профил на Инстаграм поставил снимка на која се шета со огромен лигер (мешанец на тигар и лав).

Мешанецот Один има шест години и врмето го минува со Коди, кој го негува без страв.

loading...

Често заедно шетаат по плажата, иако Один има над 400 килограми, сепак е безопасен.

Тој е во сродство со Херкулес, кој своевремено ја носел титулата најголем лигер во светот.

View this post on Instagram

Power levels over 9000‼️

A post shared by Kody Antle (@kodyantle) on


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments