ОВА Е НАЈГОЛЕМАТА ФАНТАЗИЈА НА СЕКОЈА ЖЕНА: 19 жени откриваат што сакаат од партнерот

Сподели со своите пријатели

Има нешто посебно и безбедно во сексот со долгогодишен партнер. Има доволно време и двајцата да откријат што „функционира“ кога станува збор за постигнување оргазам, а интимноста е пријатна сама по себе. Но, додека жените можат да уживаат во придобивките од безбеден сексуален живот, тоа не значи дека не се подготвени ниту за најмала авантура!

Loading...

Еве што откриле неколку жени за веб-страницата CafeMom за своите копнежи кога станува збор за сексот. На прашањето да наведат една работа што најмногу би сакале партнерот да ја испроба барем еднаш во кревет, тие навеле голем број интересни предлози.

И, ако ви треба инспирација и малку дополнителен зачин во вашиот сексуален живот, прочитајте ги нивните одговори.

 

 

Мала таблета

Мојот сопруг имаше здравствени проблеми што предизвикаа еректилна дисфункција да опстојува. Лекарот му даде рецепт за лек што ќе му помогне во тоа, но тој одбил да го земе. Би сакала да проба една мала таблета само еднаш за да видиме дали работи. Тоа ќе ни помогне да имаме помалку стрес во кревет, сигурен сум.

Loading...

Забавни костими

Ние сме малку глупави и во последно време се повеќе и повеќе се забавуваме со костумирање на некои од ликовите што ги сакаме од романи и филмови од научна фантастика. Но, поради некоја причина сè уште не сме префрлиле ниту еден од овие костими во спалната соба и ми се чини дека ова може да биде многу забавно. Ми се чини дека и двајцата се чувствуваме непријатно кога треба да кажеме ваква идеја на глас и да предложиме нешто ново во сексот.

 

 

Малку помалку предвидливост

Срам ми е да признаам, но ние сме прилично досадни во спалната соба. Никој од нас нема многу искуство во секс пред да започнеме врска, а сега имаме некоја своја рутина на која се држиме. Би сакала малку помалку рутина и предвидливост, можеби пробајте да носите маски или нешто ново за време на сексот.

Игри во природа

Loading...

Се обидов да ја прашам сопругата дали сака малку да „играме“ некаде во природата. Би сакал да претворам една од нашите прошетки за викенд во нешто малку секси. Но, морам да му помогнам да ја надмине аверзијата кон бубачки и комарци.

 

 

Труднички секс

Малку е депресивно, но јас сум бремена со моето прво дете и мојот сопруг не сака да води љубов со мене откако стомакот ми се гледа. Тој се грижи дека може да му наштетиме на бебето на тој начин, иако многупати му реков дека тоа не може да се случи. Јас навистина би сакала тој да го надмине тој страв и барем да се обиде да води љубов со мене! Јас сум идна мајка, но сепак имам сексуален нагон.

Фотосесија

Мислам дека би било забавно да направам секси фотосесија со мојата сопруга која е фотограф, но малку сум засрамен да го предложам тоа. Јас еднаш споменав фотографирање во спалната соба и и се чинеше интересна идеја, па мислам дека не би имала ништо против. Но, морам да испијам чаша или две вино за да соберам храброст и да и кажам што сакам.

Loading...

 

 

Ајде да одиме малку поагресивно

Двајцата сме малку чудни во моментот, претпоставувам, барем во споредба со повеќето луѓе, но сепак имам неколку работи на списокот што би сакал да ги испробам. Би сакал да се обидам да обележам (нема да ви објаснам што е ако не знаете) и некои малку поагресивни работи од практиката на БДСМ. Во моментов ми смета интересно да ја истражувам мојата доминантна страна.

Пливање за двајца

Loading...

Неодамна се преселивме во куќа со голема када и навистина би сакала да се обидам да водам љубов во неа. Мојот сопруг сè уште не се согласил. Тој вели дека смета дека би било премногу чудно, но мислам дека би било забавно барем да пробам нешто ново. Ако се покаже ужасно, барем подоцна ќе се смееме на тоа заедно.

Орално, молам

Срам ми е да признаам, но мојот сопруг никогаш не ми дозволи орален секс. Никогаш. Воспитан е многу религиозно и сè уште има во главата неколку остатоци од воспитување според кои сексот е нешто валкано и лошо. Би сакала да проба барем еднаш. Ми недостасува тоа!

 

Loading...

 

Мешање пози

Мисионерска, кучешка поза или каубојка – ова се трите пози во сексот што постојано ги вртиме. Овие стари добри класици работат и јас секогаш доживувам оргазам, но би сакала да сменам малку и да пробам нови позиции барем еднаш или двапати. Можеби стоечки? Тоа ми звучи забавно!

Никогаш не користевме кондоми. Или пиев апчиња за контрацепција или се обидувавме да забремениме со бебе. Сега ми е преку глава од хормонални орални контрацептиви и би сакала барем еднаш да пробам со кондом за да видам дали ни одговара. Би сакала да направам пауза од лекови.

Забава на отворено

Loading...

Живееме на 17-ти кат на облакодер, а нашата спална соба гледа на мал балкон. Би сакала да можеме да водиме љубов еднаш или на тој балкон или во кревет, но вратата од балконот да биде отворена. Мислам дека би било забавно да чувствуваме малку воздух во косата додека водиме љубов, како и да бидеме изложени на погледи, а сепак не директно. Мојот сопруг сè уште не се согласил на тоа, но јас работам на тоа!

 

 

Јас би од позади

Мислам дека аналниот секс порано се сметаше за малку чуден, но сега се чини дека повеќето парови пробаа таков вид секс (или барем моите пријатели го пробаа). Сè уште не сме, но мислам дека треба барем еднаш, нели?

Loading...

Тантрички секс

Со три мали деца, имам впечаток дека секогаш имаме супер брз секс додека тие заспиваат попладне или доцна во ноќта кога и двајцата сме целосно исцрпени и поспани. Би сакала да го посветам целото попладне на сексот, многу бавно, во тантрички стил. Отидовме во тантричка работилница за секс додека бевме на меден месец, но никогаш не го применивме наученото.

Секс на лулашка

Отсекогаш ме заинтригирала помислата за секс на лулашка, но за мене е прескапо да купам вистинска лулашка за секс, а не знам ни каде да го сместам во нашиот минијатурен стан. Во последно време се прашував дали можеме да облечеме вреќа за спиење и некако да ја користиме наместо секс лулашка? Би било забавно да пробам ако можам да ја убедам сопругата да го стори тоа.

 

Loading...

 

Малку вибрации

Сè уште не сме внеле сексуални играчки во нашите сексуални животи. Јас и самата користам вибратор, но мислам дека мојот сопруг е премногу срамежлив за да помисли да го испробаме заедно. Сепак, би сакала да се обидеме да се играме со нешто барем еднаш на начин што нема да го засрами.

Стапала како фетиш

Со оглед на историјата на пребарување на Интернет на мојот сопруг (признавам дека понекогаш го гледам), ми се чини дека ги доживувам неговите нозе малку како фетиш, иако тој никогаш не ми го рече тоа. Се надевам дека ова е вистина затоа што сум подготвена да ја истражам таа област со него, ако ништо друго да видам дали е нешто што може да биде возбудливо за двајцата. За сега, само чекам да видам дали тоа ќе предизвика проблем.

 

 

Заедничко гледање

Понекогаш гледам порно, и знам дека и мојот сопруг го прави тоа. Но, ние никогаш не ги гледавме заедно и не разговаравме за тоа каква порнографија сакаме да гледаме. Мислам дека би било добро да се отвориме за тоа и да видиме дали имаме потреба да испробаме некои од работите што ги гледаме заедно.

Не само во спалната соба

Наскоро се селиме во нов, поголем стан и би сакала да ги „крстам“ сите простории во него, но мојот сопруг смета дека е малку лигаво и дека барем е чудна мисла да се има секс кај бебе. Разбирам што мисли, но сепак сметам дека би било забавно малку да ја сменам рутината и да водиме љубов надвор од спалната соба.

 


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *