Ова е куќата од соништата и чини 33 милиони долари (ФОТО+ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Вилата од соништата, која е веројатно најскапата вила на островот Палм Џумеира, има 1.400 квадратни метри и се продава за 33 милиони долари.

 

Loading...

 

Декорирана со луксуз во секој детал, модерната вила ја дизајнирал сопственикот Мајкл Адам Алибаџа.

 

 

Вилата се протега на три спрата и има своја приватна плажа и прекрасен поглед кон морето.

 

Loading...

 

Куќата од соништата се вика „One 100“, по луксузот на ентериерот што ги надминува сите хотели со пет ѕвездички.

 

 

Има базен, теретана, две кина, осум купатила, а во гаражите автомобили Ферари, Ролс Ројс и Харли Дејвидсон.

 

 

Loading...

Дневната соба на вилата е ориентирана кон отворено море, а просториите се украсени и дизајнирани со уникатен дизајн, што издвојува луксуз на италијански мермер.

 

 

Вилата има повеќе од 30 уметнички дела, вклучително и дела на францускиот уметник Ричард Орлински, како и скулптури од Ера Арни.

Loading...

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *