Отворила пријави за позицијта „момче“: „Добив пет илјади, но сепак сум сама“

Сподели со своите пријатели

Едно потенцијално момче рече дека иако живее со своите родители и нема автомобил, тој поседува два чамци, додека друг ветил дека никогаш нема да флертува со пријателките на Вера.

Loading...

Минатата година, Вера Дијкманс објави преку TikTok дека прифаќа апликации од мажи кои сакаат да ѝ бидат момче, а резимеата брзо почнаа да се шират.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vera Dijkmans (@veradijkmans)

 

Манекенката ги замолила мажите да пополнат детален прашалник за себе, вклучително и дали се уште живеат со своите родители, имаат станици за една ноќ и дали поседуваат автомобил или не, пренесува Мирор.

Од илјадници кандидати кои сакаа да и се додворат – меѓу кои и еден познат додворувач – само тројца се покажале привлечни, додека многу пораки воопшто не ја импресионирале.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ: Во Амазон снимено племе со кое никогаш не е стапено во контакт (ВИДЕО)

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vera Dijkmans (@veradijkmans)

 

„Би рекла дека добив околу 5000 апликации, но откако поминав низ повеќето од нив, најдов само тројца момци за кои мислев дека се соодветни. Отидов на состанок со нив, но сè уште сум сингл во моментов. И покрај овој разочарувачки резултат и натаму сметам дека експериментот е успешен бидејќи можев да одлучам кои мажи ги исполнуваат тие критериуми што требаше да ги филтрирам низ многу чудни апликации. Добив и апликација од еден познат маж, не можам да кажам кој е, но дефинитивно не очекував дека е од Тексас“, рече таа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ: Во Амазон снимено племе со кое никогаш не е стапено во контакт (ВИДЕО)

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vera Dijkmans (@veradijkmans)

Loading...

 

Еден иден дечко рекол дека иако живее со своите родители и нема автомобил, тој поседува два брода, додека друг ветил дека никогаш нема да флертува со пријателите на Вера – што таа верува дека треба да се каже.

Третиот се пофалил со својата кариера со полно работно време и одбил да и дозволи да има поголем плакар од него.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vera Dijkmans (@veradijkmans)

 

Иако Вера уживала во предизвикот, таа решила во иднина да бара момче надвор од социјалните мрежи и интернетот и одбива да прави компромиси.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ: Во Амазон снимено племе со кое никогаш не е стапено во контакт (ВИДЕО)

Идеалниот маж на Вера е духовит и има добар вкус за музика, а има и свои приходи. Таа исто така се надева дека сака да гледа цртани филмови.

„Во моментов ја ставив потрагата по момче на чекање, но ги чувам моите опции отворени. Едноставно сум многу пребирлива и ми треба дечко кој ќе биде речиси совршен. Мислам дека не треба да ги компромитирам моите потреби, Претпочитам да бидам сингл додека не најдам маж со кој би требало да бидам“, објасни таа.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vera Dijkmans (@veradijkmans)

 

Loading...

„Не би се пријавила повторно онлајн. Ако го направам тоа повторно, веројатно ќе го направам вистински настан“, додаде таа.