Отворете ги очите добро: Ова се знаци дека партнерот ве искористува!

Сподели со своите пријатели

Да бидете во љубовна врска може да биде магично искуство, но може да биде и сосема спротивно.

Loading...

Сепак, многу лесно може да се претвори во катастрофа, ако вашите и чувствата на вашиот партнер не се на иста бранова должина. Што всушност значи тоа?

Фактот дека сте заљубени до ушите и мислите дека и тој е, воопшто не мора да биде така. Кога преовладува заљубеноста, имаме тенденција да гледаме на сè преку розови очила.

 

 

За жал, има многу кои влегуваат во љубовни врски со не толку чесни намери.

За да знаете дека тој едноставно не ве користи, обрнете внимание на следниве знаци на предупредување.

Loading...

Плаќате секој пат кога ќе излезете

Непишано правило е дека барем на почетокот на врската, момчето треба да плати за вечера или пијалак што ќе го пиете во градот. Исто така, ако сакате да бидете фер, дефинитивно треба да понудите и вие да платите.

 

 

Меѓутоа, ако ви се чини дека тој никогаш не го зграпчува паричникот кога треба да се плати сметката, тоа е знак дека тој само ве искористува.

Тој ве бара само кога ќе му затреба нешто од вас

Дали ви се чини или тој е секогаш зафатен кога ви треба? Од друга страна, кога му треба нешто, дали ти се јавува и ти оставаш сè што работиш во моментот и трчаш да помогнеш?

Loading...

Ова е класичен пример за експлоатација. Во никој случај не смеете да бидете со некој што не е тука за вас кога ви треба.

Финансиски зависи од вас

Значи, не само што плаќате за вашите излети, туку и за сè друго во неговиот живот. Без разлика дали живеете заедно, значи станува збор за сметки, храна и изнајмување или за одење на концерти, одење во кино, куглање и сл.

 

 

Ако тоа зависи финансиски од дебелината на паричникот, ова е црвено знаме кое ви кажува да трчате далеку од ваква врска.

Емоционално ве уценува

Loading...

Дали вашата сакана постојано ве обвинува за сите работи што тој или таа не може да ги направи во животот? Завршување факултет, наоѓање работа, чување работа?

Ако е така, тоа е јасен показател за емоционална уцена, затоа што се чувствувате виновни за неговиот неуспех, иако немате ништо со тоа и останувате со него за некако да ги поправите работите.

Никогаш не добивте ништо од него како подарок

Лудо е да се замисли заљубен млад човек без потреба да даде барем една роза на неговата волја. Нема потреба да зборуваме за скапи подароци. Ако никогаш не сте добиле ништо од него, дури ни најмал детаљ, тоа е знак дека тој не се грижи за вас.

Од друга страна, ако редовно се слика со нова кошула, часовник или патики и очекува подарок од вас за роденден, Ден на вљубените, Нова Година и сл., тоа е знак дека тој само ве користи.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *