Отворен број за донации за настраданите од поплавите

Сподели со своите пријатели

На бројот 143 400 од сите мобилни оператори може да се донираат средства за настраданите од поплавите кои вчера го погоди скопско-тетовски регион.

Според досегашните информации 21 лице го загуби животот во вчерашното невреме во скопскиот регион, меѓу кои неофицијално и една кумановка, а направена е огромна материјална штета.

Семејствата на загинатите ќе добијат еднократна парична помош од 180 илјади денари, а ширум државата се организираат хуманитарни акции за помош на настраданите.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.