Откриен таен Хитлеров Центар за изработка на нуклеарно оружје

Сподели со своите пријатели

Во предградието на градот Оранингбург 64-годишен Бернд Талман пронашол предмет со помош на детектор за метал кој би можел да биде компонента на нуклеарна бомба на нацистите.

Во Германија, археолог, нафодно, открил таен Центар на Хитлер за изработка на нуклеарно оружје, пишува „Индепендент“.

Според информациите на изданието, во предградието на градот Оранингберг 64-годишниот Бернд Талман со помош на детектор на метал пронашол необичен предмет кој би можел да биде компонента на нуклеарна бомба.

Именикот на Хитлер продаден на аукција за неверојатни 33.000 фунти

Loading...

Предметот го открил необичен звучен сигнал. Мажот го однел дома и подоцна ги известил властите за своето пронаоѓање. Се испоставило дека металниот предмет испушта големо ниво на радијација. Полицијата ги евакуирала жителите на блиските куќи. Предметот го затвориле во бакарен контејнер и бил однесен на истражување.

Мажот не сакал да каже каде го пронашол предметот. Тој сакал да го пронајде тајниот центар на нацистите за производство на плутониум кој се наоѓал во областа на Оранинберг.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.