Откако го запалија Балканот, овој викенд Тајзи и Спејко ќе го палат Охрид

Сподели со своите пријатели

По „Палимо“ која е веќе летен хит на просторите на поранешна Југославија, Тајзи најавува нови песни во август, а наскоро се очекува и новиот албум.

Во меѓувреме заедно со Дарко Спејко, победникот на „Големиот брат“ работат на проект за една од најдобрите балкански продукции „Балкатон“ од соседна Србија, зад која стои хит мејкерот Раста кој ги руши Јутјуб рекордите.

Публиката ја препознава енергијата која ја носиме со себе, па затоа каде и да се појавиме ги полниме клубовите, а веќе и плажите низ земјава и регионот – вели Тајзи.

Најавуваат турнеја низ Македонија,  а еден од најголемите  настани е концертот во Охрид на плажата „Немо“ на 30 ти јули во сабота . Турнејата продолжува во Дојран, Струга, Виница, Тетово, Битола, Гевгелија, Пробиштип, Преспа, Кавадарци и Прилеп.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.