Отиша на естетски зафат, се вратила со искривено лице (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Тиктокерката Лидија Хјуз отишла во Турција да стави навлаки на забите, а се вратила со парализирано лице.

Loading...

Ѝ била дијагностицирана Белова парализа, која предизвикува привремена мускулна слабост на едната страна од лицето.

Во видеото кое собра над 775.000 прегледи, таа покажа фотографии пред и по парализата, пишува „The Sun“.

 

 

Таа со видеото ги шокираше луѓето, особено оние кои сакаа да одат на истата интервенција.

Симптомите на Белова парализа се јавуваат како последица на неможноста на сите функции поврзани со фацијалниот нерв.

Loading...

Трепкањето, затворањето на очите, смеењето, плунката и солзите и изразите на лицето (брчкање на челото) се оневозможени.

Кожата на лицето и половина од устата се опуштени и пациентот не може да ги контролира движењата на мускулите на таа страна од лицето.

 

@lydiahughes22#bellpalsy #fyp #veneers #TKMaxxTalentShow

♬ Hit It – Yung Skrrt

 

Анџелина Џоли откри дека боледувала од Белова парализа по стресното раскинување со Бред Пит. Џорџ Клуни, исто така, страдал од бела парализа за време на неговата прва година средно училиште, додека Пирс Броснан ја развил во 1984 година.