Останале заробени на жичарница среде страшна бура, ветерот ги фрлал на сите страни (видео)

Сподели со своите пријатели

На интернет се појави застрашувачко видео кое настанало во Австрија во моментот додека беснеела бурата Елеонор.

На снимката се гледа како неколку луѓе останел заглавени на жичарница во австриското скијалиште Ворарлберг.

Силните ветрови одеднаш ја стопирале жичарницата, а множе да се вида ти нозе и скии како висат со отворени седишта додека силната бура беснее.

https://youtu.be/Gqg6r8r4Oys

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.