Ослабнал 88 килограми за само една година за да обезбеди подобар живот за своето куче (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Инспирација за губење на тежината и трансформација на изгледот може да се најде во се. За Тиктокерот Јаред, тоа беше неговиот златен ретривер.

Loading...

Овој човек тежел 217 килограми, а потоа одлучил да ги промени навиките поради својот миленик.

„Сакав да и дадам живот каков што заслужува”, рече тој, покажувајќи на кучката што ја обожава.

За една година успеа да го постигне речиси невозможното. Тој покажа неверојатна трансформација позирајќи во облеката што сега е видно голема за него, додека пред само една година таа беше единственото нешто во кое тој можеше да стигне.

 

@jaycrushesitGlad I kept the shirt. 1 year difference #weightloss #weightlossjourney #transformation #fyp #motivation #fittok♬ Beggin’ – Måneskin

 

„Таа е мојот најголем обожавател. Не заслужуваме кучиња”, додаде тој во друго видео.

Loading...

Неверојатната приказна инспирираше многумина и ги охрабри да тргнат по пат на промени.

“Ова дефинитивно ми го разубави денот. Потребни ни се повеќе луѓе како тебе”, “Повеќето од нас не знаат од каде да започнат, немаме мотивација” ” Губењето тежина за дете или куче и квалитетот на нивниот живот е најдобрата можна причина да станете здрави “, се некои од многуте коментари.

 

@jaycrushesitWe don’t deserve dogs. #motivation #LeadWithLove #ClearGenius #goldenretriever #goldenretrieverlife♬ im so proud of you – nira

 


Leave a Reply