Општина Куманово организира забава за матурантите

Сподели со своите пријатели

Фондацијата з акултура и спорт при Општина Куманово ќе организира забава за матурантите од градот утревечер со почеток во 21 часот во летниот клуб „Спејс“.

Loading...

Матурантите ќе добијат по една гратис пијачка од општината.

– При влез во дискотеката потребно е да приожите легитимација со која ќе потврдите дека сте матурант/ка, со цел да добиете ваучер за гратис пијачка, стои во соопштението на Фондацијата.

Инаку настанот е под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово.

Никола Ивановски / фото: Фејсбук