Опожарена семејна куќа во село Пелинце

Сподели со своите пријатели

Како што информира Регионалиот центар за управување со кризи, во текот на вчерашниот ден, ТППЕ Куманово  текот на бележи една интервенција во с.Пелинце на запалена куќа.

Loading...

Во спречување на пожарот е интервенирано е од 17:15 до 19:40 часот со едно противпожарно возило и пет пожарникари.

Причината за пожарот како и материјалната штета дополнително ќе се утврдува.

Leave a Reply