Опожарена куќа на улицата „Крсте Мисирков“

Сподели со своите пријатели

Вчера во раните утрински часови во 4:20 часот избувнал пожар во куќа на улицата „Крсте Мисирков“ која била во сопственост на чеесетичетиригодишниот Б.Е. од Куманово.

На терен веднаш изглегле припадниците на Територијалната противпожарна единица – Куманово. Причината за избувнување на пожарот била неисправна електрична инсталација, а увид на лице место извршила екипа на СВР Куманово.

фото: архива

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.