ОО на СДСМ организира Бадникова веселба на плоштадот во Куманово

Сподели со своите пријатели

Општинската Организација на СДСМ Куманово и оваа година традиционално по 22-ри пат ќе  организира прослава на Бадник, во пресрет на големиот христијански празник Божик.

Бадниковото делење на лепчиња, топли напитоци и бадникови гранчиња ќе започне во 21 часот на градскиот плоштад во Куманово.

ОО на СДСМ Куманово ги повикува сите кумановци да излезат на градсиот плоштад и во мир, спокојство и радост заедно да го дочекаат Христовото раѓање


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.