ОО на СДСМ: Еден златник и десет сребреници за Бадниковата веселба (видео)

Сподели со своите пријатели

Во организација на ОО на СДСМ Куманово, на Бадник со почеток во 21 часот, на градскиот плоштад во Куманово ќе започне големата Бадникова прослава, соопшти денес партискиот портпарол, Сашо Тодоровски.

Големата Бадникова прослава ќе започне со културно – уметничка програма, а ќе продолжи со палење на традиционалниот бадников оган и делење лепчиња со еден златник и десет сребреници, вели Тодоровски.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.