Омилени книги на познатите

Сподели со своите пријатели

Сите ние имаме своја омилена книга, а погледнете кои се омилените книги на најпопуларните фраери низ светот.

Loading...

Даниел Редклиф – СТАРЕЦ И МОРЕ (Ернест Хемингвеј)

Џорџ Клуни – ВОЈНА И МИР (Лав Толстој)

Мајкл Кејн – ВЕЛИЧЕНСТВЕНИОТ ИЗВОР (Ајн Ранд)

Мартин Шин – БРАЌА КАРАМАЗОВИ (Фјодор Достоевски)

Вил Смит – АЛХЕМИЧАР (Паоло Коељо)

Стивен Спилберг – ПОСЛЕДНИОТ МОХАКИНЕЦ (Џејмс Фенимор Купер)

Џим Кери – ЗЛОСТОРСТВО И КАЗНА (Фјодор Достоевски)

Loading...

Пирс Броснан – ПЛОДОВИ НА ГНЕВОТ (Џон Стајнбек)

Мел Гибсон – 1984 (Џорџ Орвел)

Том Хенкс – ЛАДНОКРВНО УБИСТВО (Труман Капоте)

Жозе Мурињо – БИБЛИЈАТА


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.