Оливер Спасовски позитивен на коронавирус

Сподели со своите пријатели

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е позитивен на коронавирус.

Loading...

Тој вечерва самиот ја соопшти ведта преку социјалните мрежи.

– Почитувани, би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19. Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Чувајте се, напиша Спасовски.


Leave a Reply