25.04.2019 13:46

Огромна змија го блокираше сообраќајот и си помина слободно преку улицата (ВИДЕО)


На социјалните мрежи се појавила снимка на огромна змија поради која е стопиран сообраќајот за да таа ја премине улицата.

Како што може да се види од коментарите, огромната змија со денови се обидела да премине улица, но во тоа не успевала.

loading...

Се до моментот кога еден од возачит ене решил да го стопира сообраќајот и да и помогне.

Додека таа минувала преку улицата, луѓето излегувале од возилата и го снимале моментот, некои исплашени дури се враќале и наназад за секој случај.

Não consegui filmar ela passando por cima da divisória da BR 😅 pois tive que parar o trânsito para que ela não fosse atropelada

Публикувахте от Italo Nascimento Fernandes в Понеделник, 22 април 2019 г.

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments