Огромна побарувачка за перниците од Алое вера на скопскиот саем (фото)

Сподели со своите пријатели

Перниците изработени од Алое вера на „Филанд“ предизвикаа голема заинтересираност на посетителите на Саемот за мебел кој до сабота се одржува на Скопски саем.

12910894_479631812246936_1484546134_n

Филип Додевски, сопственикот на брендот за душеци и перници „Филанд“, за Либертас вели дека не очекувал толкава побарувачка за перниците од Алое вера кои во моментов се хит во светот.

12515992_479631788913605_922574343_n

– Да бидам искрен пријатно сум изненаден од посетеноста на мојот штанд, се продаваат и душеците, но рекордна е бројката на продадени перници изработени од лековитата билка Алое вера – вели Додевски.

12895271_479631835580267_1089016505_n


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.