Огромен смок убиен во Кратово (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Смок долг4,5 метри бил убиен во кратовското село Филиповци, кога при работа на поле случајно го забележале неколку работници, јавува порталот Аберџија.

Loading...

Влекачот го забележале во близина на местото каде што работеле, по што со стапови го усмртиле, а потоа го измериле и се фотографирале со него.

Има неверојатна должина од 4,5 метри, а пред само неколку дена на викендица токму во Кратово беше убиена змија долга два метри.

Инаку најопасната змија во Македонија е поскок. За неа повеќе можете да прочитате ТУКА.

Инфо и фото: Аберџија


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *