Ограбена филијала на Стопанска банка, неофицијално еден повреден

Сподели со своите пријатели

Во вестите на Канал 5 телевизија штотуку јавија дека е ограбена филијалата на Стопанска Банка во филијата во скопската населба Ѓорче Петров.

Loading...

Според неофицијалните информации има и едно повредено лице, најверојатно напаѓачот. Грабежот се случил во сред бел ден, а засега нема информации колку пари се однесени, ниту колку напаѓачи го извршиле криминалниот акт.

Засега полицијата врши испитување на вработените, а наскоро и со официјални информации.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.