Ограбен и претепан кумановец во центарот на градот

Сподели со своите пријатели

Триесет и седумгодишен кумановец бил физички нападнат, а потоа и ограбен во центарот на Куманово.

Loading...

– На 20.11.2022 година во 13.30 часот, во СВР Куманово А.Р. (37) од Куманово пријавил дека на улицата „Иво Лола Рибар“ во Куманово, две непознати лица физички го нападнале и му одзеле паричник, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Од полицијата, велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски