ОФИЦИЈАЛНО: Клаудио Браво е новиот голман на Манчестер Сити

Сподели со своите пријатели

Заврши една од поголемите саги оваа лето. Клаудио Браво потпиша за Манчестер Сити. 

Како што пренесуваат англиските медиуми Браво стигнал на аеродромот во Манчестер во  17 часот , каде ги поминал медицинските прегледи и подоцна им се приклучил на својата нова екипа.

57bcbf60-7638-4bf2-b284-795f0a0a0a6b-bravo-previewOrg
На голот на Манчестер Сити веќе нема да биде Џо Харт кој десет години ги бранеше боите на тимот од Манчестер. Браво беше една од најголемите желби на Пеп Гуардиола  без разлика што имаше двајца одлични голмани во тимот, Гуардиола инсистираше Браво да биде доведен во своите редови, и тоа се и случи.

Браво за тимот од Барселона одигра 75 пати каде пристигна од редовите на Реал Сосиедад .


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.