ОФИЦИЈАЛНО: Данте потпиша за Ница

Сподели со своите пријатели

Бразилскиот фудбалер ја напушта Бундеслига после една сезона помината во Волфсбург, и сега ја продолжува во тимот од  Лига 1.

Бразилскиот интернационалец Данте го напушта Волфсбург и заминува во редовите на Ница.
Данте потпиша минатото лето за Волфсбург  преминувајќи од лутиот ривал Баерн Минхен каде не добиваше голема минутажа за што и беше причината за негово заминување.

d-7744959974

Loading...

32 годишниот бразилец денеска ги помина лекарските прегледи во Ница но сеуште немаме детали за сумата на остварениот трансфер.
Данте би можел да дебитира уште во сабота каде тимот на Ница на домашен терен  во третото коло од Француската Лига 1 игра против Лил.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.